UTW

Senioriada czyli 5-lecie UTW w Nędzy

Zapraszamy do przeczytania relacji na stronie Nowin Raciborskich:
ZDROWIE ZACZYNA SIĘ NA TALERZU - wykład otwarty

Zapraszamy 25 kwietnia (najbliższy czwartek) o godz. 16.30 na wykład otwarty (w ramach spotkań UTW) pt. "Zdrowie zaczyna się na talerzu" (prowadzenie: Magda Kopel -specjalista do spraw żywienia.Od lat związana ze sportem, z wykształcenia prawnik i specjalista ds. żywienia z zakresu dietetyki klinicznej.Trener Strenght Coach Performance i instruktor fitness. Prelegentka konwencji i szkół dla trenerów personalnych i instruktorów fitness. Prywatnie mama, fanka slow life i kuchni roślinnej.)

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________


28 marca (czwartek), godzina 16:30


POKAZ SLAJDÓW Dawida Wacławczyka pod nazwą „Ziemia Święta i Nieświęta”


Uważam, że każdy człowiek, który ma taką możliwość, powinien choć raz w życiu udać się do Ziemi Świętej. Po to, by poznać korzenie swojej kultury oraz wiary chrześcijańskiej, skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością oraz zobaczyć miejsca, w których narodził się, żył, nauczał i umarł Jezus Chrystus. Ale także po to, by przekonać się jak piękne, choć zarazem trudne jest współistnienie obok siebie Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu. Podczas pokazu będę starał się to udowodnić. Będzie to obraz dosyć osobisty…
– Wstęp wolny.

PREZENTACJA FILMU "WINIARNIA PRZYSZKOWSKIEGO" ORAZ SPOTKANIE Z AUTORAMI

21 lutego (w najbliższy czwartek) o godz. 16.30 zapraszamy na wykład otwarty w ramach spotkań UTW, podczas którego zobaczymy film zrealizowany przez Adriana Szczypińskiego i Wojciecha Mitręgę pt. "Winiarnia Przyszkowskiego". Odbędzie się także spotkanie z autorami filmu.


Wstęp wolny.


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE


UTW z Nędzy zaprasza na KULIG


WYKŁAD

Zapraszamy na wykład otwarty w ramach spotkań Uniwersytetu Trzeciego Wieku "BROŃMY SIĘ PRZED CZADEM!", który poprowadzi oficer PSP w Raciborzu WIESŁAW SZCZYGIELSKI

31 stycznia (czwartek) godz. 16.30
Gminne Centrum Kultury w Nędzy
przy ul. Strażackiej 2
Wstęp wolny!


UTW z Nędzy zaprasza na wieczór kolęd      i piosenek biesiadnych


******************************************************************************************************
PLAN ZAJĘĆ UTW

NA ROK AKADEMICKI 2018 - 2019


******************************************************************************************************

******************************************************************************************************
UTW z Nędzy zaprasza nowych studentów
******************************************************************************************************
Podsumowanie roku akademickiego 2017 - 2018 UTW w Nędzy
28 czerwca 2018 roku nastąpiło oficjalne zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy. Podsumowano działalność UTW i wytyczono nowe wyzwania na przyszłość. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły 22 osoby, studentom rozdano dyplomy uczestnictwa. Przeprowadzono także wybory nowych władz. Prezesem ponownie wybrany został p. Adam Grzybowski. Na zakończenie wszyscy studenci uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Pizzerni Wega, gdzie wesoło spędzili czas m.in. z muzyką i tańcem liniowym.
W tym roku akademickim zajęcia w postaci cotygodniowych wykładów, warsztatów, slajdowisk, pokazów filmowych; odbywały się regularnie. Tematyka spotkań dotyczyła m.in. ziołolecznictwa, historii sztuki, aromaterapii, pierwszej pomocy przedlekarskiej, nordic walking. Mieliśmy okazję wysłuchać koncertów Jolanty Cwik oraz Chóru Żeńskiego VIVO, a także w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski obejrzeć film pt. „Daleko od orkiestry”. Podczas spotkania prowadzonego przez Fundację Viribus Unitis 22 maja 2018 prezes Adam Grzybowski został uhonorowany nagrodą za najlepszą pracę w konkursie „Nasza przeszłość, przyszłość. Nasze dziedzictwo”.
Poza udziałem w wykładach studenci byli także bardzo aktywni na zajęciach ruchowych regularnie uczestnicząc w treningach fitness, które zakończyły się partycypacją w projekcie “Być fit, być zdrowym - nawiązanie współpracy między Gminnym Centrum Kultury w Nędzy i Gminą Velke Hostice” (projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP "Przekraczamy granice"), realizowanym w ośrodku Aqua Brax w Nędzy. Spora część studentek UTW ćwiczyła fitness w basenie oraz w grocie solnej.
Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyła się grupa tańca liniowego, która z sukcesem prezentowała się podczas spotkania emerytów i rencistów z okazji Dnia Matki, a także 10 czerwca 2018 roku na Zamku Piastowskim w Raciborzu podczas I Święta Powiatu, czy wreszcie 30 czerwca w Warszowicach podczas obchodów IV rocznicy Nauki Tańca Liniowego, w której wystąpiło ponad 200 osób reprezentujących 16 UTW z całego województwa śląskiego (prezentowały się tu także 3 grupy zaawansowane z tańcami reprezentacyjnymi).
Kolejną możliwością dla naszych studentów był kurs komputerowy.
Studenci pilnie uczyli się języka niemieckiego i angielskiego. Podsumowanie grup językowych odbyło się 21.06.2018 w Górkach Śląskich.
W trakcie roku akademickiego nie zabrakło atrakcyjnych wycieczek. Jedną z nich był wyjazd do Głogówka pod przewodnictwem p. Adama Cieślika, który szczegółowo przedstawił słuchaczom historię tamtych ziem. Kolejny był wyjazd do Nysy, podczas którego odbył się rejs statkiem po jeziorze Głębinowskim. Wycieczkę zakończyło ognisko na terenie „Leśnej Polany” w Nędzy. Podczas majówki kilkoro studentów brało udział w wycieczce do Czech (odwiedzono m.in. Czeskie Budziejowice, Brno; jaskinie Morawskiego Krasu z przepaścią Macocha, których zwiedzanie zwieńczył rejs łodziami) oraz Austrii (trasa prowadziła m.in. przez Salzburg, Hallstadt, największą w Europie jaskinię lodową Eisriesenwelt, trasę alpejską przez Wysokie Taury do Sanktuarium Heiligenblut).
Ponadto studenci korzystali z oferty kulturalnej w regionie, uczestnicząc w koncertach m.in. kolędowaniu z kapelmistrzem Waldemarem Bytomskim (styczeń 2018), Grupy Bez Nazwy (styczeń 2018), koncercie „W krainie operetki” (maj 2018) oraz seansów filmowych w Raciborzu i Rybniku.
Rozpoczęły się wakacje, ale studenci UTW nie próżnują i spotykają się nadal. 5.07.2018 odbędzie się spotkanie integracyjne na łowisku „Taaka Ryba” w Suminie. Impreza ta połączona będzie z rajdem rowerowym. Sukcesem zakończył się udział w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie”, gdzie wraz z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy pozyskaliśmy dofinansowanie projektu „Bogactwo ziół w Nędzy”, który odbywać się będzie w terminie 1.07-31.10.2018, a jego działania polegają m.in. na wykładach o ziołach i spotkaniach terenowych, stworzeniu ogródka zielarskiego oraz zielnika w wersji papierowej dla mieszkańców Gminy Nędza. Ponadto w okresie wakacyjnym będziemy się przygotowywać do 5. jubileuszowego roku akademickiego 2018/2019.
UTW przygotowuje się także do ogólnopolskiego spotkania „Senioriada” w Krakowie, które odbędzie się 21.09.2018 oraz do udziału w „Roztańczonej Jesieni w Górach”, która odbędzie się w D.W. Nagara w Międzybrodziu Żywieckim w dniach 27-28.10.2018.

Studenci wybierają sobie zajęcia fakultatywnie. Wspólnie miło spędzamy czas!

******************************************************************************************************
UTW ORAZ GCK ZAPRASZAJĄ :)

******************************************************************************************************

Wybieramy najsympatyczniejszy Uniwersytet Trzeciego Wieku 2017. 

Etapy:
ZGŁOSZENIA: 05.02-19.02.2018 do godz. 11:59
GŁOSOWANIE 19.02 godz. 12:00 - 12.03.2018 do godz. 14:59

Głosowanie odbywać się będzie za pośrednictwem SMS koszt: 2,46 zł z VAT, który należy wysłać pod numer 72355 o treści DZU.4

Zapraszamy do zabawy! GŁOSUJEMY :)

LINK DO NASZEGO UTW :
http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/karta/uniwersytet-trzeciego-wieku-w-nedzy,41106,1719930,1539570,t,id,kid,zid.html

******************************************************************************************************

Studenci UTW z Nędzy nie próżnowali!

Studenci nędzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jak zwykle nie próżnowali! Jeździli, zwiedzali, bawili się, ale też się uczyli. Można śmiało rzec, że uczestnicy to podróżnicy „pełną gębą”.

Podsumowując ostatnie półrocze działalności UTW w Nędzy – mówi Mariola Jakacka - stwierdzam, że nasi seniorzy wykazują dużą zdolność samoorganizacji. Z zaangażowaniem kreują swoją codzienność studencką uczestnicząc aktywnie w procesie organizacji, w którym animują kierunki i program wycieczek oraz tematykę na wykładach i warsztatach. Zainteresowani są historią swoich przodków i kulturą ziemi sąsiadujących oraz różnicami i nowinkami kulinarnymi. Nasi seniorzy w ostatnich miesiącach byli na kilkunastu wycieczkach, na których zwiedzali różnorodne obiekty architektoniczne, poznawali historię i kulturę m.in. Pałac w Mosznej, Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, Katedrę Opolską i Klasztor Franciszkanów oraz mekkę muzyki polskiej Amfiteatr Opolski. Kolejne wyprawy odbyli do Pałacu w Wojnowicach i tężni solankowej w Radlinie. 

W następnych podróżach kompas wskazał kierunek: Czechy, czyli zamek w Hradcu, zamek Helfsztyn, zabytki sakralne w Ołomuńcu i Stramberk. Kolejne wyprawy to zwiedzanie Opactwa Cystersów w Jemielnicy, Zamku Odrowążów w Kamieniu Śląskim, Górę Św.Anny, a wojaże zakończyli na pograniczu oglądając Sudice, Kobierice, Gniewoszyce, Bolatice. 

Inaugurację roku akademickiego wzbogacili poprzez wspólne karaoke z naszym instruktorem Krzysztofem Koziarskim, następnie gościem była blogerka kulinarna Beata Czogała, fizjoterapeuta Mirosław Bąk opowiedział o przyczynach bólów stawów kolan, kostki, nadgarstka. Ja rozpoczęłam cykl wykładów dotyczących historii sztuki, Robert Urbanowski opowiedział o swoich żydowskich korzeniach i nawróceniu, prawnik Kamil Sura opowiadał o własności majątkowej i zabezpieczaniu przed wydziedziczeniem oraz sprawach związanych z testamentem a Brunon Stojer opowiedział o Rodzie Fullsteinów. Pod koniec roku studenci usiedli przy wspólnym stole, by podzielić się opłatkiem i kolędować. 

Bardzo podoba mi się umiejętność podwyższania poziomów języka angielskiego i niemieckiego u studentów komentuje Aneta Wolny - koordynator UTW. Z tygodnia na tydzień obserwuję ich szybki wzrost. Zachęcam bardzo do przybycia do nas na zajęcia z tańca liniowego. Jest to specyficzny taniec, który odbywa się na liniach, tańczący stają obok siebie i naśladują kroki prowadzącego Adama Foksa. Do tego tańca nie ma potrzeby martwić się o partnera, bo wszyscy tańczą razem, jest to świetna zabawa. 

Czekamy i zapraszamy nowych studentów do nas – mówi Adam Cieślik . Ja ze swojej strony szczególnie zachęcam i polecam wyjazdy na koncerty, operetki i musicale. Bardzo podobała mi się operetka Zemsta Nietoperza w RCKu , na której byliśmy w październiku. Nie będę się wypowiadał na temat muzyki, ponieważ fascynatom tego rodzaju sztuki nie sposób komentować to dzieło, ale przede wszystkim wyróżniłbym scenografię i kostiumy, wyposażenie salonu, w którym odbywał się bal było mistrzowsko przygotowane i odzwierciedlało charakter epoki oraz bardzo dobrze przygotowana i zrealizowana postać dozorcy więziennego. No ! A moim konikiem jest Gorczyczki Festiwal – te arie barokowe i klasyczne w wykonaniu Koreanki Yeyoung Sohn i Ukrainki Oksany Svekla zostaną w mym sercu na długo. 

W mojej opinii nastąpiła duża poprawa uczestnictwa w ćwiczeniach fizycznych – fitnessie i tańcu liniowym oraz fitnessie na basenie oraz relaksacja w grocie solnej. Te aktywności mają bezpośredni wpływ na poprawę stanu zdrowia uczestników. Cieszy mnie ogromnie, że frekwencja dopisuje na tego typu zajęciach. Chciałbym podkreślić ważną rolę współpracy z Uniwersytetami z innych miejscowości. Jesteśmy zapraszani na spotkania, występy, wycieczki gdzie mamy okazje wymieniać doświadczenia, w miłej i serdecznej atmosferze- mówi pan Adam Grzybowski- prezes UTW w Nędzy, a jednocześnie delegat w Obywatelskim Parlamencie Seniorów. 

W przyszłości mamy zamiar zorganizować wieczór kolęd - 25 stycznia 2018 r. o godzinie 16: 30, poza tym chcemy zorganizować jeszcze walentynki, zjeść pączka w tłusty czwartek, zabawić się na śledziu no i spotkać w Dniu Kobiet. Na maj planujemy piknik nad stawem Babiczok, poza tym chcemy utopić marzannę w Raciborzu. Planujemy również wycieczkę rowerową do Łubowic, wycieczkę autokarową do Głogówka, Nysy z piknikiem nad jeziorem Głębinowskim. Ponadto chcemy zwiedzić pałac i palmiarnię w Gliwicach oraz dokończyć zwiedzanie powiatu raciborskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych seniorów 50+ , którzy zastanawiają się co zrobić z czasem wolnym do nas do Nędzy. Miejsca mamy dość.


******************************************************************************************************PLAN ZAJĘĆ UTW

NA ROK AKADEMICKI 2018
STYCZEŃ/CZERWIEC


******************************************************************************************************
Nędza ma swój uniwersytet.
Zainaugurowano kolejny rok
Działający przy Gminnym Centrum Kultury Uniwersytet Trzeciego Wieku skupia ludzi chcących się rozwijać, a przede wszystkim udowadniających, że na działanie każdy czas jest dobry.
Studenci z Nędzy zainaugurowali oficjalnie kolejny rok i nie będzie czasu na nudę! Najbliższy semestr zapowiada się fantastycznie. Będzie gimnastyka ogólnorozwojowa, basen i fitness, zajęcia komputerowe i językowe, spotkania rekreacyjne i kino. Oczywiście nie zabraknie cotygodniowych wykładów - z dziedziny sztuki, nauki, prawa, czy zdrowia.UTW został tu utworzony z myślą o mieszkańcach powyżej 50 roku życia, którzy mają ochotę kreatywnie spędzać swój wolny czas, chcą się spotykać, poszerzać swoją wiedzę i wspólnie realizować swoje zainteresowania.Nędza ma bardzo aktywnych seniorów. To tu prężnie działa koło emerytów i rencistów, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, czy Rada Seniorów.Uniwersytet Trzeciego Wieku działa od wielu lat również chociażby w sąsiednim Raciborzu, ale emeryci i renciści w Nędzy stwierdzili, że nie chcą jeździć poza gminę, skoro mogą mieć taki uniwersytet na miejscu.
Na uniwersytet zapisać się może każdy chętny powyżej 50. roku życia, wystarczy w GCK wypełnić deklarację. Składka członkowska wynosi 5 zł miesięcznie


******************************************************************************************************
Zostań słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy!
Wkrótce inauguracja nowego semestru 2017/2018 na nędzańskim uniwersytecie. To świetna okazja, by zrobić dla siebie coś pozytywnego i zapisać się na zajęcia. - Cały tydzień jest co robić! - mówią członkowie.

W gminie Nędza działa wiele grup, które zrzeszają mieszkańców z pasją. Działający przy Gminnym Centrum Kultury Uniwersytet Trzeciego Wieku jest jedną z tych, która skupia ludzi chcących się rozwijać, a przede wszystkim udowadniających, że na działanie każdy czas jest dobry.
Tu nie ma czasu na nudę! Najbliższy semestr zapowiada się fantastycznie. Będzie gimnastyka ogólnorozwojowa, basen i fitness, zajęcia komputerowe i językowe, spotkania rekreacyjne i kino. Oczywiście nie zabraknie cotygodniowych wykładów - z dziedziny sztuki, nauki, prawa, czy zdrowia.
Zygmunt Borecki z Nędzy cieszy się, że czasy się zmieniają. - Kiedyś jak ktoś już został emerytem, odsuwano go na bok. Ja się nie dałem. Trzeba wychodzić do ludzi, bo w domu to człowiekowi tylko głupie myśli przychodzą do głowy, że nic, tylko już czekać na koniec. A tak, nie ma czasu myśleć o nieprzyjemnych rzeczach! - uśmiecha się.
- Oby jak najwięcej takich miejsc i bardzo dobrze, że działają nie tylko w miastach, ale coraz częściej też na wsiach - podkreśla Adam Cieślik z Markowic. Zapisał się właśnie do nędzańskiego uniwersytetu, bo słyszał, że świetnie funkcjonuje.
Inauguracja nowego semestru odbędzie się 5 października o godz. 16.00 w GCK przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy. Na uniwersytet zapisać się może każdy chętny powyżej 50. roku życia, wystarczy w GCK wypełnić deklarację. Składka członkowska wynosi 5 zł miesięcznie.Dołącz do Nas !
Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Gminne Centrum Kultury w Nędzy wznawiają zapisy na rok akademicki 2017/18 dla osób 50+

******************************************************************************************************

UTW z Nędzy zaprasza na wycieczkę
do Rud Raciborskich

ZAPRASZAMY na wycieczkę po dawnym powiecie raciborskim


06.04.2017 - WYKŁAD FUNDACJI UNITIS VIRIBUS Z KATOWIC
- UNHCR i ochrona uchodźców


Pan Mateusz Matysiewicz z Fundacji Unitis Viribus z Katowic odwiedził wczoraj z wykładem Seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy. Tematem wykładów była organizacja UNHCR, która zajmuje się ochroną uchodźców na świecie. Seniorzy dowiedzieli się, w jaki sposób zrzeszenie wspiera i monitoruje grupy ludzi uciekających przed prześladowaniem, konfliktem lub łamaniem praw człowieka na masową skalę.
30.03.2017 - WARSZTATY Z ARTETERAPII

W zeszły czwartek popołudniu odbył się warsztat z arteterapii pod opieką Pani Marioli Jakackiej. Uczestnikami byli członkowie Uniwersytetu III Wieku z Nędzy.
Na zajęciach był poruszony temat MARZEŃ. Seniorzy dobrani w pary przekazali sobie wzajemnie swoje marzenia, które później "przelali" na kartki papieru.
Burza mózgów, która zapanowała na warsztatach była zadziwiająca. Seniorzy byli bardzo zachwyceni zajęciami.Zapraszamy do zapisywania się na nowy rok akademicki 2016/2017!
Zapisy u koordynatora: Kamila Besz- 506 141 501
CENNIK:
5 zł/ miesiąc za członkostwo (możliwość udziału w wycieczkach, spotkaniach, projektach)
10zł/miesiąc za uczestnictwo w wybranych ćwiczeniach (języki, basen, fitness)


W Rybniku odbyło się spotkanie autorskie z byłą prezydentową Danutą Wałęsą. Jak stwierdziła była Pierwsza Dama, chciała ustrzec się od nawiązań do polityki, ale to się nie udało. W pasjonującym spotkaniu uczestniczył również prezes naszego UTW, Adam Grzybowski. 

Nie tylko uchodźcy, ale przede wszystkim Islam, jego specyfika, moc oddziaływania oraz historia religii - to był temat wczorajszego wykładu dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy. Autorem pasjonującej a zarazem przystępnej prelekcji był Rafał Lincner z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy, który zajął się również przygotowaniem sali, w której miało miejsce spotkanie. serdecznie dziękujemy szkole za pomoc w zorganizowaniu miejsca! A Panu Rafałowi za poszerzenie perspektywy spojrzenia na obcą religię.Szanowni Państwo,
informujemy, że za porozumieniem z Adamem Grzybowskim , prezesem UTW, aktualizujemy grafik na najbliższe tygodnie. Oto najświeższe ustalenia:
Termin wyjazdu do teatru do Katowic - ZMIANA z 25.10. na 27.10.2016
od 28.10 niemiecki godz. 15.30 od 3.11. angielski godz. 14.30
11.10. godz. 17.00 biblioteka Rybnik spotkanie z Danutą Wałęsą, wstęp bezpłatny
23.10 Rudy 17.00 Koncert - Muzyka w Starym Opactwie - gra Camerata Silesia, wstęp bezpłatny + ewentualnie zwiedzanie zamku. Zapisy u P. Cieślika do soboty.
21.10 Uniwersytet Ekonomiczny Rybnik - godź.10.00 ul. Rudzka 13c Konferencja p.t. "Śląskie bezpieczne dla seniora"
22.10. II Bieg Białej wstążki - przeciwko przemocy wobec osób starszych - start w Parku Śląskim w Chorzowie.
15.10. zaległy rajd rowerowy 10:00 Raszczyce przy kapliczce. Zapisy u P.Cieślik
17.11. godź.19.30 NOSPR Katowice Wielka Sala Koncertowa - filhamonia Brno - solista Richard Galliano - liczba miejsc ograniczona - koszt 42 zł - zapisy u P. Cieślik


Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego zaprasza na spektakle:


18.10. 2016 - wtorek - godzina 18:00, spektakl "Nabucco" cena biletu ulgowego 30-45 zł
25-28.10.2016 - godz. 19:00, "Mayday" - komedia, cena biletu ulgowego - 20 - 45 zł
zapisy przyjmuje pan Adam Cieślik!


INAUGURACJA UTW ROK 2016/2017

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nędzy oficjalnie rozpoczął kolejny rok akademicki. W czwartek 6 października, korzystając z gościnności Urzędu Gminy w Nędzy, w tutejszej Sali Narad uroczyście zainaugurowali sezon 2016/2017. W oficjalnych wyborach prezesem ponownie został Adam Grzybowski. Uroczystość swoim występem uświetnił koncert skrzypkowy wnuczek dwójki studentów naszego UTW, państwa Cieślików. Dziewczynom na harmonii akompaniował ich dziadek. Rodzinny koncert był pretekstem do wspólnego śpiewania. Spotkanie trwało ponad dwie godziny.

Zapraszamy na wycieczkę! Zapisy do 15 września!
Szanowni Studenci UTW!
24 września będzie Oktoberfest w Szymocicach. UTW bawi się razem! Zapraszamy, pan Adam Cieślik zbiera zapisy!
A te zdjęcia poniżej prezentują szczegóły 3-dniowej wycieczki na zamki bawarskie, na którą zapraszamy seniorów. Koszt 300 zł zaliczki + 110 euro.


Plan Zmieniamy zasady:
1. Płacimy za wszystkie ćwiczenia 10 zł za miesiąc. 
2. Prowadzimy listę zapisów na fitness i basen. Ilość miejsc ograniczona do 10 osób!
3. Ćwiczenia mogą się odbywać w grupie nie mniejszej niż 6 osób!


Jest możliwość wzięcia udziału w darmowych zajęciach komputerowych poza Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Kontakt w tej sprawie: Adam Grzybowski 602-743-423


 To, co już było:

Wystawa kaszubskiej grupy GWASZ pt. "Remus"


Spotkanie z Piotrem Klimą


Slajdowisko Janka Surgi - rowerem przez Europę


Na złożonym przez siebie rowerze objechał Europę podczas wakacji. Malownicze filmy i zdjęcia ze swojej podróży, równie barwne jak historie, które opowiadał, mogli zobaczyć wszyscy, którzy w czwartek 7 kwietnia odwiedzili GCK w Nędzy. Właśnie wtedy podróżnik z Raciborza Jan Surga podzielił się z gośćmi centrum kultury wrażeniami z samotnej rowerowej wyprawy.

Plan na I semestr roku 2015/2016


Bierzemy także udział w projekcie SENIOR Z WIGOREM w związku z tym poszerzymy nasza ofertę o spotkania z animatorami, ciekawymi seniorami, ćwiczeniami pracy nad sobą. 

ZDJĘCIA:
Warsztaty robienia ozdób świątecznych

ZGŁOŚ PROJEKT NA INICJATYWĘ KULTURALNĄ W SWOJEJ OKOLICY!

KONKURS INICJATYW LOKALNYCH „Przystanek Kulturalny Nędza” Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest nawiązanie i po...