poniedziałek, 23 września 2019

Święto Pieczonego Ziemniaka w Babicach


21 września na boisku szkolnym w Babicach z inicjatywy sołtys Magdaleny Buczek odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

Instruktorki Gminnego Centrum Kultury w Nędzy przygotowały przeróżne konkurencje z ziemniakiem w roli głównej oraz zabawy plastyczne m.in. przenoszenie ziemniaków na desce, rzut ziemniakiem do koszyka, wykopki, wyścigi na nartach, przenoszenie kartofli na łyżce, pieczątki z ziemniaków, tworzenie ziemniaczanych stworków. Można było zrobić sobie także pamiątkowe zdjęcie.

Natomiast mieszkanki Babic przygotowały wspaniałe sałatki ziemniaczane i ciasta. Uczestnicy mieli możliwość zjedzenia pieczonych ziemniaków i kiełbasek z grilla.
Po grach i zabawach dzieci otrzymały pamiątkowe medale i cukierki.
Zabawa była przednia!




























































































UTW W NĘDZY ZAKOŃCZYŁ SEZON 2025/2026

 Kolejny rok już za studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy. Sezon 2025/ 2026 obfitował w wiele wspaniałych spotkań, inspirujących w...