czwartek, 1 marca 2012

KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH


Gminne Centrum Kultury w Nędzy oraz Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych zaprasza wszystkie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału  w KONKURSIE OZDÓB WIELKANOCNYCH  POD PATRONATEM WÓJTA GMINY.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy ocenianej w następujących kategoriach: PISANKA (wykonana dowolną techniką), PALMA WIELKANOCNA, OZDOBA AUTORSKA (ozdoby stołu wielkanocnego, baranki, zajączki, kurczaczki, wianki). Uczestnicy mogą brać udział w dowolnie wybranej kategorii lub we wszystkich jednocześnie. W ramach każdej kategorii komisja konkursowa wyłoni zwycięzców w trzech przedziałach wiekowych: dzieci w wieku do lat 11, młodzież 12-18 lat, dorośli.  
Prace konkursowe należy dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury w Nędzy, 47-440 Nędza, ul. Strażacka 2 do dnia 23 III 2012 w godz. 15.00-18.00. W dn. 30 III 2012 r. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich uczestników konkursu oraz mieszkańców Gminy na ostateczne ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz koncert zespołu Ad Libitum, który odbędzie się w Sali przy ul. Strażackiej 2. 
Laureaci konkursu otrzymują nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Nędza. Ponadto, organizator zapewnia wszystkim uczestnikom konkursu bezpłatny udział w warsztatach kroszonkarskich, które odbędą się 27 III 2012 r. o godz. 16.00 w Nędzy przy ul. Strażackiej 2.  Warsztaty poprowadzi pani Małgorzata Drożdż.

REGULAMIN KONKURSU

I PRZEPISY OGÓLNE1. Organizatorem konkursu jest Gminne Centrum Kultury w Nędzy oraz Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i ich rodzin. Patronat nad Konkursem sprawuje Wójt Gminy Nędza.
2. Prace konkursowe należy dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury w Nędzy, 47-440 Nędza, ul. Strażacka 2 do dnia 23 III 2012 w godz. 15.00-18.00. W dn. 30 III 2012 r. o godz. 17.00 zapraszamy uczestników konkursu oraz wszystkich mieszkańców Gminy na ostateczne ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz koncert zespołu Ad Libitum pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek, który odbędzie się w Sali przy ul. Strażackiej 2.
3. Celem konkursu jest reaktywowanie i podtrzymywanie tradycji zdobienia jaj i wykonywania palm w okresie wielkanocnym, wyrobienie własnej inwencji twórczej, poszerzenie i popularyzowanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży o tradycjach, zwyczajach i obrzędach związanych z okresem wielkanocnym, prezentacja dorobku artystycznego naszego regionu. Konkurs ma być wydarzeniem o charakterze kulturalnym adresowanym i tworzonym przez mieszkańców Gminy Nędza, pobudzającym aktywność społeczną.

II ZASADY KONKURSU

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy ocenianej w następujących kategoriach:
- PISANKA,
- PALMA WIELKANOCNA,
- OZDOBA AUTORSKA (ozdoby stołu wielkanocnego, baranki, zajączki, kurczaczki, wianki).
Uczestnicy mogą brać udział w dowolnie wybranej kategorii lub we wszystkich jednocześnie. W ramach każdej kategorii komisja konkursowa wyłoni zwycięzców w trzech przedziałach wiekowych: dzieci w wieku do lat 11, młodzież 12-18 lat, dorośli. Oceniane będą tylko prace indywidualne.
2. Technika wykonania prac jest dowolna, preferowane materiały naturalne.
3. Do składanej pracy konkursowej należy dołączyć następujące informacje: kategoria i technika, imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, wiek autora, w przypadku uczniów dodatkowo podać klasę, szkołę oraz opiekuna.
Prace zakupione, zgłoszone do konkursu, nie będą oceniane.
4. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby z obszaru Gminy Nędza.
5. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny i dobrowolny.
6. Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom konkursu udział w warsztatach kroszonkarskich, które odbędą się 27 III 2012 r. o godz. 16.00 w Nędzy przy ul. Strażackiej 2. Warsztaty poprowadzi pani Małgorzata Drożdż.
7. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu imprezy.

III PROCEDURA OCENY PRAC KONKURSOWYCH

1.  Komisję konkursową powołuje Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Nędzy.
2. Komisja konkursowa ocenia prace konkursowe w 3 kategoriach: pisanka, palma wielkanocna, ozdoba autorska.
3. Przy ocenie prac brana będzie pod uwagę wierność tradycyjnych motywów, estetyka wykonania i wkład twórczy. Komisja powołana przez organizatora dokona oceny nadesłanych prac i podziału nagród. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
4. Wyniki konkursu są ostateczne.
5. Laureaci konkursu otrzymują nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Nędza.
6. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich ekspozycji oraz bezpłatnej reprodukcji prac w prasie i Internecie w celu promocji konkursu. Złożenie pracy konkursowej jest równoznaczne z uznaniem przez jej autora warunków niniejszego regulaminu.

ZESPÓŁ KAMERALNY AD LIBITUM

Zespół Kameralny „Ad Libitum” powstał w 1999 r. Działa przy Bazylice Narodzenia NMP w Pszowie. Chór składa się w większości z absolwentów i studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, byłych śpiewaków reprezentacyjnego Chóru Uniwersytetu Śląskiego „harmonia” w Cieszynie.
Zespół może poszczycić się licznymi nagrodami konkursowymi, m.in.:
- I miejsce oraz puchar starosty wodzisławskiego w Festiwalu Pieśni Maryjnej Pszów 2000, 2001, 2002, 2003
- złoty medal Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej „Festa Musicale” w Ołomuńcu (Czechy) 2004 – spośród 170 chórów z całej Europy
- I nagroda - dyplom „tres bien” na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym – Montreux – Szwajcaria 2005 
Zespoł „Ad Libitum” wielokrotnie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej „Viva il canto” przygotowując utwory od opery do wielkich form wokalno – instrumentalnych, a także utwory muzyki rozrywkowej. Współpracował ze znanymi orkiestrami: np. Orkiestrą Państwowej Opery w Koszycach (Słowacja), Orkiestrą Filharmonii Ostrawskiej (Czechy), Filharmonią Zabrzańską, Filharmonią Bialostocką, dyrygentami: Jose Maria Florencio, Marcin Nałęcz Niesiołowski, Igor Dohovic. Zespół nagrał kilka programów PR i TV, a także wydał 3 płyty. 
Dyrygentem oraz założycielem chóru jest Izabella Zielecka – Panek, absolwentka Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła również Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 1997 jest pracownikiem dydaktycznym Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

XIV Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej 2024

GCK w Nędzy zaprasza do udziału w 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝗶𝗲 𝗽𝗹𝗮𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆𝗺 pt. "Dżungla" w ramach XIV Powiatowego Festiwalu Twórc...