czwartek, 1 sierpnia 2013

"Wstęp do permakultury" - warsztaty z Łukaszem Nowackim
w najbliższą sobotę o godz. 10.00

Już w sobotę 3 sierpnia zapraszamy do GCK na kolejne spotkanie w ramach "Akademii EKO-idei"
W programie warsztatów: ekologia ogrodów permakulturowych i podstawy sukcesji ekologicznej i projektowania permakulturowego, strategie i techniki zakładania ogrodów permakulturowych, wytwarzanie żywności i zestawianie gildii do ogrodu permakulturowego, grzyby i ich rola w ogrodzie permakulturowym i w procesie uprawy zdrowej żywności, kompostowanie, nawożenie i tworzenie biologicznie czynnej gleby, obieg wody i tworzenie odpowiedniego mikroklimatu w ogrodzie permakulturowym, budowa wyniesionej grządki – zajęcia praktyczne.
Warsztaty potrwają do godz. 16.00. Zapewniamy napoje, 1 ciepły posiłek oraz owoce. Warsztaty są bezpłatne. Uwaga - ilość miejsc ograniczona!

Prosimy zabrać ze sobą nakrycia na głowę, rękawiczki robocze, narzędzia ogrodnicze.
 
Łukasz Nowackifuturysta i eko-designer. Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji TRANSFORMACJA, pionier ruchu permakulturowego w Polsce i projektant ekologiczny z 15-letnim doświadczeniem praktycznym. Otrzymał tytuł magistra  Ekohydrologii i biotechnologii ekosystemowych na Uniwersytecie Łódzkim. Po ukończeniu studiów pracował jako konsultant w dziedzinie architektury krajobrazu, specjalizując się w ogrodnictwie biodynamicznym i zrównoważonej architekturze. Zafascynowany ideą autonomicznych osad i projektowaniem funkcjonalnych biosystemów opracował innowacyjną technologię budowy samowystarczalnych, solarnych biohabitatów mieszkalnych (Projekty: SolarHAB i SolarHAB III). Propagator i badacz “żyjących maszyn”, alternatywnych źródeł energii, archilogii oraz budownictwa bioklimatycznego. Ponadto zainteresowany koncepcją biomimikry oraz teorią systemów. Po kilku latach doświadczenia w dziedzinie ekologii stosowanej i permakultury, rozpoczął własne badania i szybko stał się ekspertem i profesjonalnym doradcą. Obecnie przewodzi grupie entuzjastów projektowania zrównoważonego oraz pracuje jako architekt krajobrazu i certyfikowany manager procesów inwestycyjnych w obszarze budownictwa energooszczędnego.  
Zapisy i informacje: 506141501.
Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Rybniku. 

XIV Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej 2024

GCK w Nędzy zaprasza do udziału w 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝗶𝗲 𝗽𝗹𝗮𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆𝗺 pt. "Dżungla" w ramach XIV Powiatowego Festiwalu Twórc...