Już w najbliższy piątek i w sobotę odbędą się kolejne warsztaty i spotkania w ramach projektu "Przystanek Kulturalny Nędza" realizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Tym razem, naszymi prelegentami i prowadzącymi warsztaty, będą sami mieszkańcy gminy Nędza, którzy pragną podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasją.
W piątek 2 października, o godz. 16:30 w Łęgu przy ul. Wita Stwosza 1, odbędą się warsztaty pt.: "Co możemy zrobić z ziół". Uczestnicy wysłuchają krótkiego wykładu lokalnego zielarza - pana Leona Wolnika, który opowie o otaczających nas ziołach i ich właściwościach zdrowotnych. Następnie, pod okiem pani Mireli Pieli, wykonają wianki i kompozycje florystyczne z wykorzystaniem żywych kwiatów, ziół i innych naturalnych elementów występujących w przyrodzie.
Zapisy na spotkanie odbywają się u pani Edyty Pali pod numerem: 721 711 811.
W tym samym dniu, o godzinie 18.00 zapraszamy do Górek Śląskich (sala OSP) na slajdowisko podróżnicze pt.: "Z Górek do serca Afryki". Podczas spotkania zobaczymy przepiękne zdjęcia Afrykańskiej, dzikiej przyrody i portrety ludzi w obiektywie Łukasza Kałuży. Nasz lokalny pasjonat fotografii i podróżnik opowie nam o swojej wyprawie do Ugandy, którą odbył w 2016 r. Spotkanie jest pierwszym z kilku zaplanowanych wydarzeń w ramach inicjatywy "Tutaj i na krańcach świata - poznaj zwyczaje, poznaj kulturę", zgłoszonej przez mieszkańców sołectwa.
Wstęp otwarty.
W sobotę, 3 października o godz. 16.00 w Górkach Śląskich przy ul. Nowej 11, odbędą się "Warsztaty majsterkowicza DIY (zrób to sam)". To propozycja skierowana do dzieci powyżej 7 lat, które będą pracowały podczas warsztatów w asyście swojego taty lub mamy. W parach wielopokoleniowych uczestnicy spotkania wykonają własnoręcznie karmniki dla ptaków, które będą mogli zabrać ze sobą do domu. Prowadzący - Bernard Kodura - stolarz-pasjonat z Górek Śląskich.
Zapisy na warsztaty odbywają się u pana Łukasza Kałuży pod numerem: 606 237 183.
Zapraszamy serdecznie!
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020".